W VI Dolnośląskim Konkursie Drużynowym z Chemii organizowanym przez Politechnikę Wrocławską po raz kolejny uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy znaleźli się wśród najlepszych zespołów naszego województwa. Zajęli drugie miejsce nieznacznie ustępując zespołowi XIV LO z Wrocławia. II LO reprezentowali uczniowie klas trzecich Szymon Józwicki i Antoni Nowak. Zdecydowanie pokonali 21 zespołów z Dolnego Śląska. W konkursie należało wykazać się znajomością chemii na poziomie maturalnym ale i również umiejętnością logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Nagrody (dyski zewnętrzne, szkło laboratoryjne i inne upominki) wręczyli prof. dr hab. inż. Andrzej Ożyhar; Dziekan Wydziału Chemii oraz dr hab. inż. Elżbieta Wojaczyńska; organizator konkursu. Warto dodać, że w sześciu edycjach konkursu uczniowie II LO pięciokrotnie plasowali się na medalowej pozycji. Opiekunowie zawodników - Katarzyna Mamica-Pasternak i Jacek Iwancz.

dsc07079 kopiowanie.jpgdsc07080 kopiowanie.jpgdsc07081 kopiowanie.jpgdsc07085 kopiowanie.jpgdsc07087 kopiowanie.jpgwp_20160920_09_57_07_pro kopiowanie.jpg