W pierwszych dniach czerwca odbył się w Kartuzach VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny. W zawodach biorą udział uczniowie z czterech powiatów: łowickiego, tatrzańskiego, kartuskiego i świdnickiego.
Powiat świdnicki reprezentowała czwórka uczniów, w tym dwóch z naszej szkoły: Tomasz Pasternak, Szymon Józwicki.

Zespół naszego powiatu zajął drużynowo drugie miejsce, ustępując nieznacznie drużynie z Zakopanego. Indywidualnie najwyższe miejsce, trzecie, uzyskał Tomasz Pasternak. Opiekunem naszych uczniów jest pani Agnieszka Grymek.

Część indywidualna konkursu odbyła się we wtorek w I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Następnie uczestnicy wzięli udział w XV Targach Nauki i Kultury. W ten sam dzień młodzież wyjechała do Szymbarku, gdzie zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu, Dom Sybiraka (przywieziony z Irkucka), Dom Trapera Kaszubskiego (przywieziony z Kanady), Kościółek św. Rafała. Następnie uczestnicy weszli na szczyt Wieżycy, skąd obejrzeli panoramę Kaszub. Drugiego dnia odbyła się drużynowa część konkursu. O godzinie 12:30 uroczyście zakończono rywalizację, podano wyniki i rozdano nagrody.

02.jpg03.jpg04.jpg06.jpg07.jpg