W sobotę 31 maja 2014 roku w Świdnicy odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Ekipa z „Drugiego” musiała zmierzyć się z kilkoma przypadkami takimi jak: wypadek samochodowy, libacja alkoholowa, upadek z wysokości, porażenie prądem i wiele innych. Na jednej ze stacji sprawdzono także wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, prawa humanitarnego i historii PCK. Drużyna II LO poradziła sobie znakomicie, WYGRYWAJĄC Mistrzostwa!!!

Naszą szkołę reprezentowali:

• Aleksandra Karwala
  • Aleksandra Skrobek
  • Michał Sigel
  • Filip Cygan
  • Dominik Koziarz

W związku ze zwycięstwem w etapie wojewódzkim ratownicy z II LO reprezentowali województwo Dolnośląskie na Krajowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Łodzi 7 czerwca 2014 r. Podczas zawodów czekały ich następujące symulacje: wypadek podczas gry w paint ball, zakrztuszenie, próby samobójcze, oparzenia podczas fire show, wypadek autobusu miejskiego, wypadek na rowerze i kilka innych. Drużyna miała szansę zdobyć nowe doświadczenie i ćwiczyć swoje umiejętności.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Aleksandra Karwala
  • Aleksandra Skrobek
  • Aneta Szumowska
  • Michał Sigel
  • Dominik Koziarz

Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym sponsorom:

Panu Markowi MICHALAKOWI i firmie WEKTOR
Panu Mariuszowi LATALE
Panu Mecenasowi Henrykowi MAŚLUKIEWICZOWI
Panu Mecenasowi Maciejowi MAŚLUKIEWICZOWI
Panu Antoniemu WOJEWODZICOWI i cukierni ANTEK
Panu Krzysztofowi LEŚNIAKOWI i firmie JAMPOL
Panu Marcinowi ŁUKASZEWICZOWI

Serdecznie dziękujemy!
Dzięki Państwa pomocy mogliśmy przeżyć tak wspaniałą przygodę!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg