jFontSize
A- A A+

Kolejna impreza przejdzie do historii szkolnego sportu. W dzisiejszym(26.01.2016) Powiatowym Finale Piłki Halowej Dziewcząt, który odbył się na obiektach OSiR-u w Strzegomiu nasze dziewczyny były autorkami kolejnego horroru sportowego. W meczu z Zespołem Szkół Ekonomicznych ze Świdnicy przegrywaliśmy już dwa do zera. Na dwie i pół minuty przed końcem Ania Góra wbiła gola kontaktowego, a na 20 sekund przed końcem meczu Dominika Sorota ustaliła wynik na 2:2.

Dziewczyny wykazały niesamowitą wolę walki i determinację, potrafiły się zmobilizować mimo morderczego tempa w jakim przyszło im rozgrywać mecz. Dodajmy tylko, że wynik dwa do zera lub nawet dwa do jednego promował zawodniczki ZSE, gdyż wygrały one swój pierwszy mecz z dziewczynami z Liceum ze Strzegomia. Aby zająć pierwsze miejsce w tym turnieju musieliśmy w ostatnim meczu ze Strzegomiem strzelić dwie bramki. I co ?.... I znowu horror, ponieważ pechowo tracimy bramkę i przegrywamy znowu jeden do zera. Za sprawą Dominiki Soroty doprowadzamy do remisu i w dalszej części meczu nie możemy strzelić na 2 do1. Mamy wiele prób i żadna się nie udaje. Szczęście sprzyja jednak lepszym i autorem bramki dla II LO jest zawodniczka ze Strzegomia, która strzela tak zwanego "samobója". Dziewczyny po meczu były przeszczęśliwe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dominika Sorota, która grała od pierwszej do ostatniej minuty, strzelała decydujące gole i asystowała przy trafieniu Ani.Po prostu wszędzie jej było pełno. Wzorowo zagrały Beata Górajewska, Ania Góra, Ola Zych.Alicja Piotrowska, nasza bramkarka, kilka razy broniła w beznadziejnych sytuacjach, często wygrywała pojedynki 1x1. To kolejne zwycięstwo dziewczyn w powiecie. Wcześniej tej sztuki dokonały koszykarki. Czekamy i kibicujemy dziewczynom w pozostałych rozgrywkach.