Autokar z czterdziestoma trzema kibicami na pokładzie ,10 zawodników ,dwóch opiekunów. Taka ekipa pojechała wczoraj na zawody finału strefy Wałbrzyskiej w koszykówce. W pierwszym meczu niebiesko-biali, czyli reprezentanci naszej szkoły spotkali się w meczu półfinałowym z Liceum Ogólnokształcącym z Kłodzka. Otrzymaliśmy lekcję koszykówki. Przegrana 44 do 10 w pełni odzwierciedla różnicę poziomów.

Zawodnicy z Kłodzka byli szybsi ,lepiej zorganizowani i bardzo dobrze grali w obronie. Nasi chłopcy dzielnie walczyli i zostawili na parkiecie mnóstwo sił. Drugi półfinał ,w którym spotkały się dwie Wałbrzyskie drużyny Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 4 przypominał bardziej piknik niż grę. Zwyciężyli zawodnicy liceum ,którzy dziś startują w Mistrzostwach Polski Juniorów. Nam przyszło zmierzyć się z zawodnikami Zespołu Szkół nr 4 w walce o trzecie miejsce .Mecz można podsumować krótko: daliśmy sobie odebrać zwycięstwo. Kluczowym momentem meczu było zejście po pięciu przewinieniach Jakuba Wize i Dominika Grzyba . W tym momencie prowadziliśmy jeszcze 28 :24. Niestety w końcówce meczu nie potrafiliśmy zdobyć punktów z gry, trafiliśmy tylko 3 z 9 rzutów wolnych, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 32:31 dla Wałbrzyszan.Szkoda tej szansy ,bo medale były w zasięgu ręki. W meczu finałowym zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego z Wałbrzycha pewnie pokonali zespół z Kłodzka 51 do 30 i to oni zostali mistrzami strefy Wałbrzyskiej.

Skład:

• Jakub Wize,
  • Dominik Grzyb,
  • Oliwier Dorosz,
  • Szymon Skrzela,
  • Michał Ziarek,
  • Przemysław Wojtyla,
  • Marcin Chodyniecki,
  • Jan Mikuła,
  • Konrad Mentel,
  • Jakub Wcisło.

Dyplom dla najlepszego zawodnika naszego zespołu odebrał uczeń klasy III F Jakub Wize.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg