jFontSize
A- A A+

20 czerwca na Stadionie Miejskim rozegrany został mecz w piłkę nożną o wejście do finału Mistrzostw Międzyklasowych II Liceum Ogólnokształcącego. Zmierzyli się ze sobą piłkarze klas drugich.
Udziału w zawodach nie wzięły klasy 2b oraz 2c, co spowodowało, że gotowym i zwartym mat-fizom, czoła stawili pozostawieni na lodzie przez pozostały klasy drugie, humaniści w bardzo okrojonym składzie.

Dziewięcioosobowy skład klasy 2a pokonał po bardzo zaciętej i męczącej rywalizacji pięcioosobowy skład klasy 2d. W pierwszej połowie meczu na boisku można było dostrzec wyraźną przewagę klasy 2d, która strzeliła pierwszą, bardzo efektowną bramkę. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 2:2.

Po krótkiej przerwie mat-fiz błyskawicznie zregenerował swoje siły i przed ostatnim gwizdkiem strzelił jeszcze 3 bramki. Osłabiony i wyczerpany skład klasy 2d bronił się jednak do ostatniej minuty. Chłopcy na boisku zostawili serce i nie poddawali się do końca. Pomimo ogromnej przewagi liczebnej przeciwnika i niewyrównanych szans, humaniści zrobili wszystko co w ich mocy, by pokazać się z jak najlepszej strony i z tak owej się zaprezentowali! Walka była zacięta a warunki pogodowe skrajnie ekstremalne. Już od pierwszych minut piłkarzom towarzyszył ulewny deszcz. Nie zabrakło więc kontuzji spowodowanych warunkami atmosferycznymi i śliską murawą, oraz tych aranżowanych przez zawodników – fauli.

Wynikiem 7:2 klasa 2a zapewniła sobie miejsce w finale, który rozegra w najbliższy czwartek o 8:00 na Stadionie Miejskim.
Humaniści będą walczyć o podium. Już jutro dowiemy się kto będzie walczył z mat-fizem o finał, a komu będą musieli podołać gladiatorzy z 2d.

Królem strzelców w tym meczu został Dawid Bierowiec, który dla swojej drużyny strzelił wszystkie pięć bramek!