jFontSize
A- A A+

W drodze do finału rozgrywek międzyklasowych w piłkę nożną w drugim dniu zmagań zmierzyły się ze sobą klasy pierwsze. Na przeciw mat-fizu wyszli połączeni biol-chemy z humanem, czyli 1a kontra 1bcd. Mieliśmy też rodzynka w składzie 1a-Wiktorię Kunaszowską. Zaczęło się od sporej przewagi 1a, co wkrótce zaowocowało strzeleniem pierwszej bramki przez Pawła Jarosza. Ale z czasem to przeciwnicy uporządkowali grę i mieli kilka sytuacji, z których mogli doprowadzić do remisu. Po strzale Mateusza Haska było już 2:0 i wydawało się że sprawa awansu może być rozstrzygnięta.

Co więcej, na 10 min przed końcem 1a prowadziła 3:1(gole Dawida Mozola dla 1bcd, Mateusza Haska dla 1a).Wtedy klasom 1bcd zaczęło w końcu "wychodzić".Największy wpływ na grę miał Szymon Trzciński, którego wszędzie było pełno.Podobnie Dawid Mozol.Sebastian Stawicki dwukrotnie pokonał w końcówce meczu najlepszego jak dotychczas bramkarza turnieju Bartka Żelazowskiego." Bartek obronił w całym meczu kilka sytuacji sam na sam, ale w tych dwóch nie miał szans. Po remisie 3:3 i bezbramkowej dogrywce odbył się konkurs rzutów karnych z niemniej emocjonującym przebiegiem.Górą okazali się zawodnicy 1bcd, a ostatniego karnego wybronił Sebastian Stawicki dając kolegom awans do finału.

W klasyfikacji króla strzelców prowadzi Dawid Bierowiec z 2a z 5 trafieniami, Sebastian Stawicki ma 3 bramki na koncie ,a po dwie mają Mateusz Hasek, Paweł Jarosz i Dawid Mozol.

• Mateusz Hasek

Niemniej emocjonujący przebieg miała rywalizacja w koszykówce dziewczyn. Na przeciw siebie stanęły dziewczyny klas 1c i 1b. Żadna z drużyn nie wyszła na prowadzenie więcej niż jednym punktem, a wszystkie kwarty kończyły się remisem.Zarządzono więc dogrywkę, ale i ta nie przyniosła rozstrzygnięcia. Niesamowitym opanowaniem wykazała się Ola Kosikowska, która zarówno we wszystkich kwartach jak i w dogrywce doprowadzała celnym rzutem do remisu.To jednak nie wystarczyło na znakomicie dysponowane rzutowo zawodniczki z 1b, z których największą skutecznością wykazała się Ola Dawiec.Druga dogrywka po jej celnym rzucie zakończyła się wygraną 1b.

Finał piłki nożnej 1bcd-2a w czwartek o 8.00 na Stadionie Miejskim.
Finał koszykówki dziewcząt 1bc-2a o 9.30 w sali II LO.