10 czerwca 2016 roku w murach II Liceum Ogólnokształcącego
odbędzie się
II Świdnicka Noc z Biologią.

Tegorocznej edycji przyświecać będzie hasło
Warto - Wiedzieć – Więcej

W trakcie wykładów, warsztatów i prezentacji, pod czujnym okiem doktorantów i studentów Wydziału Nauk Biologicznych oraz Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego znajdziecie odpowiedzi na wiele intrygujących pytań:

• Jak przeżyć na Marsie?
  • Czy las potrzebuje martwego drewna?
  • Co sprawia, że jesteśmy atrakcyjni?
  • Czy da się oszukać nasz umysł?
  • Jak związki chemiczne kierują naszym życiem?
  • Czy można zidentyfikować przestępcę na podstawie śladów mikrobiologicznych?

Oprócz znalezienia odpowiedzi na zadane, nurtujące Was pytania będzie czas i na samodzielne wykonanie gipsowych odlewów skamieniałości czy przetestowanie własnoręcznie wykonanych kosmetyków.

To tylko nieliczne zagadnienia z wielu tematów przewidzianych w kolejnej edycji Świdnickiej Nocy z Biologią.
Ponieważ Warto - Wiedzieć – Więcej zapraszamy zainteresowanych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami na intrygujące poszukiwania!

Zgłoszone grupy otrzymają program wraz z zaproszeniami.