jFontSize
A- A A+

Puchar Dyrektora II Liceum w rękach mistrzów szkoły- klasy 3bc.

W rozegranych z okazji Dnia Nauczyciela zawodach startowało 6 drużyn. Zostały podzielone na dwie grupy, z których najlepsze drużyny z grupy zagrały w finale. Rywalizację w grupie I rozpoczął pojedynek klasy 3a (wicemistrz z ubiegłego roku) z klasą 2bc (jedna grupa na wf). Wygrali faworyci 7:0 (popis Damiana Daniela 5 goli, po jednym trafieniu Piotra Michalika). W następnym meczu 2bc ponownie uległa, tym razem klasie 3e, ale już tylko 5:0 (3bc grała drugi mecz z rzędu). Bramki zdobyli Kamil Poznański-2, Konrad Kmiecik-2 i Piotr Musiał. Wyjściu z grupy zadecydował więc mecz 3a z 3e. Tym pierwszym do awansu wystarczył remis.

Mecz tak naprawdę zaczął się w drugiej połowie. Na 10 minut przed końcem 3a wbiła gola, ale samobójczego autorstwa Wojtka Gołębiowskiego. Kilka minut później pięknym strzałem z dystansu popisał się Michał Adamowicz i było 1:1. Chwilę później mogło być 2:1 dla 3e, ale w pojedynku Robert Szozda-3a-Kamil Poznański-3e zwycięsko wyszedł bramkarz 3a. Dodajmy, że był to rzut karny. Zwycięski remis dla 3a, która weszła do finału.

W grupie II rywalizacje rozpoczęły klasy 3bc (mistrz) i 2ef. Wynik 4:0 po bramkach Krystiana Prymuły 2 (król strzelców ostatnich mistrzostw), Przemka Borowskiego i Mateusza Rosiaka nie był zaskoczeniem. Więcej emocji było w drugim meczu. Po trafieniu przez Krzyśka Matlaka (3d) długo utrzymywał się wynik 1:0, by na 3 minuty przed końcem zmienić się na 1:1 (Kamil Ślęzak z 2e), a w doliczonym czasie na 2:1 dla 2ef (Martin Firczyk 2e).

W kolejnym pojedynku 3d grała z 3bc. 3d 1( gola strzelił Karol Stanaszek)-3bc 14. Adam Wierzyk 5 (3c), Przemek Borowski 3 (3b), Mateusz Rosiak 2 (3c), Krzysztof Kowalski 2 (3b), Mateusz Latała 1 (3c), Michał Sigiel 1 (3b). To najwyższa wygrana w historii rozgrywek między klasowych. Do finału awansowała 3bc.

Wydawało się, że 2x15 minut to za mało czasu na finał. A jednak dramaturgia meczu była tak duża, że spokojnie można by oddzielić 2 pojedynki. Zaczęło się od prowadzenia 3a po trafieniu Damiana Daniela. W tym momencie Damian został liderem klasyfikacji Króla Strzelców z 6 trafieniami. Pięć trafień miał Adam Wierzyk i kto jak nie on miał strzelić na 1:1. Stało się to po podaniu Mateusza Rosiaka. Pech jednak nie opuszczał zawodników 3a. Ponownie na listę strzelców wpisał się uczeń 3a. Do własnej bramki trafił tym razem Łukasz Chryplewicz. Do zakończenia pozostawało coraz mniej czasu. Na kilka minut przed końcem najefektowniejszą akcją meczu i całego turnieju popisał się Kamil Połczyński z 3c, który przewrotką wybił piłkę z linii bramkowej, po strzale zawodnika z 3a. Kamil trenuje piłkę ręczną i jest… bramkarzem, ale w meczu grał w obronie.