Jak co roku, 13 października, odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Zeszłoroczni zwycięscy postanowili, że tym razem tematem przewodnim imprezy będą musicale. Pod koniec września przedstawiciele pierwszoklasistów wylosowali musicale dla swoich klas. Ia musiała wcielić się w postacie z „Deszczowej Piosenki”, klasie Ib przypadł „High School Musical”, uczniowie Ic wylosowali „Grease”, a Id dostała „Footloose”.

Pierwszoklasiści musieli wystylizować się na dany musical, ponadto każda klasa dostała płytę z piosenką, do której musieli nauczyć się tańczyć. Kolejnym zadaniem było przygotowanie plakatu związanego z musicalem oraz profilem klasy. Nie mogło zabraknąć przedstawienia klasy oraz występu wokalnego.

Wszystkie klasy o godz. 11 stawiły się w auli II LO, poprzebierani i przygotowani na rywalizację. Wiele emocji wzbudziła komisja sędziowska, w której składzie znajdowali się nauczyciele naszej szkoły: Pani Prof. Barbara Trojanowska-Butmankiewicz, wychowawczyni IIa - Pani Prof. Honorata Kierul oraz Pan Prof. Mirosław Grzyl, który zaskoczył wszystkich swoją stylizacją. Nie mogło również zabraknąć przedstawiciela społeczności uczniowskiej: Grzegorza Dobronia.

Otrzęsiny rozpoczął występ taneczny uczniów IIa. Następnie przyszła pora ocenić przebrania pierwszoklasistów. Potem nadszedł czas na resztę kategorii, m.in. quiz, konkurencję sportową oraz sprawdzian związany ze znajomością szkoły. Zdecydowanie najbardziej spektakularną i wyczekaną kategorią był taniec. Wszystkie klasy reprezentowały wysoki poziom, jednak bezsprzecznie zwycięzcami tej kategorii zostali uczniowie Ia.

Wszyscy byli pod wrażeniem zaangażowania i pomysłowości najmłodszych uczniów naszej szkoły. Trzeba przyznać, że wszyscy zasłużyli na wygraną. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. Po raz kolejny wygrała klasa matematyczno-fizyczna z ilością punktów 82! Drugie miejsce zajęła Id (72 punkty), a klasy Ib i Ic zajęły ex aequo trzecie miejsce (71 punktów). Klasa Ia zdobyła statuetkę oraz dodatkowo za rok to oni będą mieli przyjemność zorganizować otrzęsiny. Wszyscy uczniowie za swoją ciężką pracę zostali nagrodzeni słodyczami.

W imieniu wszystkich uczniów klasy IIa pragnę podziękować naszym wspaniałym jurorom, bez których to wszystko by się nie udało. Również dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Ia!

Tekst: Natalia Rurzyńska