26 września 2016 r. w auli szkoły miało miejsce spotkanie z aktorem Teatru Starego w Krakowie - Bogdanem Brzyskim, znanym m.in. z takich ról filmowych i teatralnych, jak: ksiądz Adam Potoczny z „Plebanii”, dr Michał Stasiak z „Pierwszej miłości”, Billing z „Wroga ludu” (ten spektakl niektórzy świdniczanie mogli obejrzeć w niedzielny i poniedziałkowy wieczór).

Aktor urzekł nas otwartością i szczerością, choć przyznał, że nawet w codziennych sytuacjach wykorzystuje swoje umiejętności sceniczne. Mogliśmy go poznać jako człowieka mającego wiele pasji. Oprócz aktorstwa należą do nich: górskie wyprawy (głównie po Tatrach czy Pieninach), gotowanie i spisywanie ważnych myśli.

Pan Bogdan Brzyski z dużym poczuciem humoru opowiadał o rolach, w jakie się wcielał, a także o współpracy z różnymi reżyserami (np. z Krystianem Lupą i Janem Klatą). Na niektóre „trudne” pytania odpowiedzi udzielał śpiewająco („Czy te oczy mogą kłamać?” )

Prowadzący spotkanie - Gabriela Rzepka i Michał Pfanhauser z klasy 1 d (humanistycznej) czuwali nad tym, by rozmowa była spójna i przebiegała sprawnie. Klasa 1 d, pod opieką p. prof. Renaty Dudy, spisała się na medal, przygotowując ciekawe i ważne dla uczniów wydarzenie.

Warto rozmawiać!