11 listopada 1918 r. to data szczególna dla wielu Polaków, to właśnie wtedy po 123 latach niewoli i bycia pod zaborami Polska odzyskała niepodległość.

Opowiedz nam, moja Ojczyzno

jak matka dzieciom ciekawym,

o latach znaczonych blizną

na wiekach chwały i sławy.

O wojnach Mieszka nam powiedz,

o słupach nad Odrą stawianych.

Niech niesie Twoją opowieść

wiatr halny i morskie szkwały.

Matczynej ucz nas miłości

jak ojciec w życie wprowadzaj,

nie żałuj serdecznej troski,

za trudy szczodrze nagradzaj.

Biel śniegu i żar czerwieni

i orły dumne piastowskie,

to wieczne symbole tej ziemi

najbliższe sercu, bo polskiej.

Wytłumacz nam, tak jak umiesz,

skąd czerwień i biel sztandarów.

Niech ludzie żyją tu w dumie,

że taki wydał ich naród.

Janusz Szczepkowski

10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości zorganizowane przez klasę 2 D pod opieką Pani prof. Małgorzaty Krawczyk. Dla uczniów klas pierwszych i drugich zaprezentowano lekcję multimedialną, podczas której widzowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądała droga Polski do wolności. Jak na klasę humanistyczną przystało, bardzo zaangażowano się w ten dzień, przygotowywano kotyliony, prezentacje, gazetki, oczywiście przy każdej możliwej okazji odbywały się próby, aby ten dzień był prawidłowo uczczony. Podczas programu nie brakowało pięknych wierszy i przygotowanych przez klasę zadań, których wykonanie było nagrodzone dodatkową oceną z przedmiotu.

Nikola Wardziak

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg