jFontSize
A- A A+

W ostatnich dniach września uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy byli goszczeni przez uczniów King Edward VI Camp Hill School z Birmingham (Anglia). Była to już szósta edycja współpracy między naszymi szkołami. Do Anglii wyjechało 15 uczniów pod opieką p. Iwony Juźwy i p. Jacka Iwancza. Wcześniej uczniowie i nauczyciele przyjmowali w kwietniu gości ze szkoły partnerskiej. Dwa dni spędziliśmy uczestnicząc w zajęciach z chemii, biologii, matematyki oraz filozofii i plastyki. W piątek uczniowie II LO przedstawili na forum szkoły prezentację o naszej szkole i regionie oraz film nakręcony przez Jakuba Kiszczyszyna o typowym szkolnym dniu.

W sobotę wspólnie zwiedzaliśmy całą grupą Oxford, a w niedzielę inne ciekawe miejsca pod opieką gospodarzy.
W wymianie wzięli udział: Kinga Buras, Marcin Chodyniecki, Faber Aleksandra, Patrycja Kalemba, Kacper Kiek, Jakub Kiszczyszyn, Alicja Kończewska, Jakub Korzeniowski, Marcela Podolak, Alicja Szadziewska, Tomasz Szewczyk, Dominik Wąsowicz, Adam Wierzyk oraz Victoria Wilicka i Piotr Zapart.

Wspomnienia uczestników:

Mimo że wiele nas różniło: kolor skóry, religia czy upodobania, zaprzyjaźniliśmy się, zżyliśmy, a nawet wymieniliśmy tajemnicami. Wymiana ze szkołą w Anglii to niezapominane przeżycie, pełne wrażeń, przygód, imprez, a w moim przypadku – spełnionych marzeń!!! Cieszę się, że szkoła dała mi tę możliwość. Dzięki temu mogłem przeżyć niezapomniane chwile.

Adam Wierzyk, kl. 3c

Wymiana to najbardziej wzbogacający wyjazd, na którym byłam. Miałam niepowtarzalną okazję poznania obcej kultury od środka. Zobaczenie codziennego życia rówieśników innego kraju bardzo mnie zaskoczyło i pozwoliło na stworzenie bardzo wyjątkowych wspomnień.

Alicja Szadziewska, kl. 2b

Wymiana ze szkołą angielską w Birmingham była dla mnie niezwykłym doświadczeniem-możliwość poznania kultury, zwyczajów, a nawet codziennego życia brytyjskiej rodziny jest czymś niezwykłym i niezapomnianym. Jak najbardziej podobało mi się zakwaterowanie w rodzinie oraz wszystkie atrakcje wycieczki np. wyjazd do Oxfordu. Uważam, że taki sposób poznawania świata to najlepsza nauka, lepsza od tej w szkole.

Dominik Wąsowicz, kl. 2d

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg