W czwartek w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy gościła 80 osobowa grupa z partnerskiej szkoły średniej Adolf Reichwein Schule z Neu-Anspach (Niemcy). W naszej szkole uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego, niemieckiego i matematyki, zapoznali się z prezentacją multimedialną o II LO i obejrzeli film reklamujący nasze miasto przygotowany przez uczniów klasy I d. W czasie długiej przerwy uczniowie mieli okazję podyskutować z rówieśnikami a nauczyciele wymienić poglądy i poznać się wzajemnie. Po zajęciach w szkole uczennice II LO: Klaudia Miniuk, Martyna Stępień, Katarzyna Grochowicz, Dorota Czekajło i Marta Garguła wcieliły się w rolę przewodniczek po Świdnicy i oprowadziły grupę po naszym mieście (w języku niemieckim).

Wkrótce znowu uczniowie naszych szkół się spotkają realizując nagrodę za projekt „W decydowaniu nie ma żadnych innych dróg” o Adolfie Reichweinie i Jacku Kuroniu. W tym roku nie jest to jedyne spotkanie młodzieży z uczniami za szkół europejskich. Już w listopadzie przyjeżdżają do II LO uczniowie szkoły partnerskiej z Birmingham.