jFontSize
A- A A+

Zapraszamy wszystkie klasy do uczestnictwa w konkursie na wypiek cukierniczy, który uświetni i osłodzi obchody Dni Patrona - Stefana Banacha - w II LO w Świdnicy. Znając pomysłowość i talenty kulinarne naszych uczniów, liczymy na to, że wyczarowane zostaną ciasteczka, które będą firmować szkolną imprezę i będą nosić uroczą, a i zaszczytną nazwę „Banaszki” utworzoną od nazwiska wybitnego matematyka.

Zachęcamy do wykorzystania bogatych w przepisy książek kucharskich z Galicji (gdzie specjały krakowskie i lwowskie są opisane), proponujemy przemyślenie formy i dekoracji ciasteczek, by nawiązywały do dziedziny, którą zajmował się Stefan Banach. Spodziewamy się, że wyroby będą kusić aromatem, kształtem i smakiem.

Konkursowe ciasteczka poddane będą fachowej ocenie przez specjalnie powołane na tę okazję jury, które przyzna zwycięstwo autorom najsmaczniejszych wypieków, honorując ich nagrodami rzeczowymi. Ciastka należy dostarczyć do pokoju nauczycielskiego w dniu 21 marca 2019 r. (czwartek).

Zwycięskie „BANASZKI” uatrakcyjnią obchody Dnia Patrona (22 marca br.) i rozsławią mistrzów sztuki cukierniczej. A więc do dzieła!