Kolejny raz w ogólnopolskim Rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej, II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy zostało sklasyfikowane wśród najlepszych dwudziestu szkół Dolnego Śląska jako jedyna szkołą naszego powiatu. Również jako jedyni znaleźliśmy się wśród najlepszych 500 szkół naszego kraju. Na Dolnym Śląsku uplasowaliśmy się na 17 miejscu, a na 254 w Polsce. Bardzo dużo punktów II LO uzyskało za wyniki maturalne (np. z przedmiotów obowiązkowych jesteśmy wśród 10 najlepszych dolnośląskich szkół). Mniej szczęścia nasi uczniowie mieli w olimpiadach przedmiotowych, tylko jednej uczennicy udało się zakwalifikować do ogólnopolskiego finału (Joanna Kowalska, Olimpiada Teologii Katolickiej). W drugich etapach okręgowych znalazło się wielu uczestników z II LO, ale zabrakło nieco szczęścia. Liczymy, że w kolejnym roku uda się osiągnąć wyższa pozycję w rankingu.

Opracował: Jacek Iwancz