jFontSize
A- A A+

28 listopada w Wałbrzychu odbył się Turniej Koszykówki Streetball (3 na 3), w którym wzięło udział II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy. Spośród pięciu szkół ponadpodstawowych, nasza placówka zajęła czwarte miejsce.
Decydującym meczem dla naszej drużyny okazała się konfrontacja z II LO z Wałbrzycha, która była niewątpliwie najbardziej emocjonującym wydarzeniem tego dnia. Nasza ewentualna wygrana w tym spotkaniu oznaczałaby zajęcie trzeciego miejsca, jednakże nie udało się nam tego zrealizować z uwagi na zaledwie jednopunktową przewagę drużyny z Wałbrzycha. To pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w turnieju.

Reprezentację II LO tworzyli: Igor Szopa, Kacper Tarnowski, Filip Dadas i Karol Wiatrowski, którzy dawali z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepszy rezultat i zwyciężyć. Należy wspomnieć, że Jan Kaźmierczak i Krzysztof Wyszyński mieli również wziąć udział w turnieju, ale zgodnie z nowym przepisem wykluczającym osoby poniżej rocznika 2006 (czyli rocznik 2005 i starszych), nie mogli zagrać tego dnia. Niemniej jednak dopingowali oni swoich kolegów z trybun i trzymali kciuki za drużynę.
Mimo tych przeciwności, wszyscy gracze naszego liceum dzielnie reprezentowali naszą szkołę, co pozostawiło po sobie pozytywne wrażenie i pokazało innym szkołom, jak blisko byliśmy zdobycia miejsca na podium. Niewiele zabrakło, abyśmy osiągnęli wyższe miejsce w turnieju - często o zwycięstwie decydował zaledwie jeden, czasem dwa rzuty przeciwników.
Po wszystkich rozgrywkach otrzymaliśmy dyplom za zajęcie czwartego miejsca w strefie Wałbrzyskiej Licealiady Koszykówki 3 x 3 dla chłopców."

Autor tekstu i zdjęć: Dawid Madaliński

20-cleaned.jpg21-cleaned.jpg22-cleaned.jpg23-cleaned.jpg24-cleaned.jpg25-cleaned.jpg26-cleaned.jpg27-cleaned.jpg28-cleaned.jpg29-cleaned.jpg30-cleaned.jpg31-cleaned.jpg32-cleaned.jpg33-cleaned.jpgdlsw.jpg