Nasi piłkarze ręczni zdobyli II miejsce w Strefie Wałbrzyskiej Licealiady SZS.
Po pokonaniu KPS Kłodzko zagraliśmy o pierwsze miejsce z Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych.
Tu lepsi okazali się nasi przeciwnicy, którzy zawiesili nam wysoko poprzeczkę. Do stanu 13:10 dla ZSB-E jeszcze jakoś nam szło. Szkoda, że nie grał Jakub Mitek a także Jacek Jamroży - bramkarz, ponieważ obaj byli kontuzjowani. Eryk Polus ponownie został wybrany MVP drużyny.

W dniach 15-17 marca 2024 roku w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polskiej Społeczności Pole Sport. Zawodnicy rywalizowali w różnych dyscyplinach i kategoriach, tworząc największe ogólnokrajowe zawody w Pole Sport, Pole Artistic, Aerial Hoop oraz Aerial Pole.
Iga Tomala, uczennica klasy 1b, wzięła udział w turnieju i w kategorii Pole Artistic Junior zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski, tym samym powtórzyła sukces sprzed roku. Gratulujemy serdecznie!

Co to był za turniej!!!
Wielkie emocje, zwroty akcji, gole w końcówkach meczu, wygrany przez nas konkurs rzutów karnych w półfinale, a na koniec w finale szczęście sprzyjało przeciwnikom. Ostatecznie jednak, trzeba uznać drugie miejsce jako sukces, choć apetyty były większe, ponieważ startowaliśmy w tym turnieju jako ubiegłoroczny mistrz powiatu świdnickiego. Brawa dla naszych piłkarzy. Turniej zorganizowany przez ZSB-E stał na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Mecz o 3 miejsce
Mechanik - ZSB-E 3:2

Mecz o 1 miejsce
II LO Świdnica - LO Strzegom 0:1

1. LO Strzegom
  2. II LO Świdnica
  3. ZSM (Mechanik)
  4. ZSB-E

Nasi piłkarze ręczni w składzie:
Wiktor Folcik 2A
Jakub Mitek 2A
Eryk Polus 2A
Piotr Michalski 2A
Szymon Błaszczyk 2D
Daniel Legan 2D
Jacek Jamroży 1D
Mateusz Smalec 2B
Mikołaj Rochowiak 2E
zdobyli kolejne trofeum dla Banacha.
I choć zaczęło się niemrawo, bo od porażki z Zespołem Szkół Ekonomicznych, to po ciężkich meczach ostatecznie zameldowaliśmy się w finale i tam spotkaliśmy się ponownie z Ekonomikiem.
Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego meczu i jesteśmy mistrzem powiatowym w popularnym szczypiorniaku (Szczypiorno - obecnie dzielnica Kalisza).

Trzy uczennice II LO: Hania Walczak, Kornelia Rostkowska, Zosia Miłkowska zostały wicemistrzyniami Dolnego Śląska w Piłce Ręcznej Dziewcząt reprezentując UKS Jedynka Dzierżoniów i tym samym zagwarantowały sobie udział w 1/16 Mistrzostw Polski.
Warto wspomnieć, że Zosia gra w reprezentacji województwa dolnośląskiego. Finały Mistrzostw Polski odbędą się w dniach 28.04- 2.05 w ramach Olimpiady Młodych w Karpaczu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Fantastycznie spisały się Siatkarki z MKS Polonia Świdnica - Młodzieżowy Klub Siatkówki w rozgrywanym w Świdnicy turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Młodziczek.
W składzie zespołu wystąpiły uczennice z naszej szkoły:
Lena Jasińska (tytuł MVP w ostatnim meczu), Lena Dąbrzalska, Hanna Lipińska, Maja Długołęcka.

We wtorek, 19.03.2024 r., odbyły się Dolnośląskie Finały Licealiady w Pływaniu. Dwunastu pływaków z Banacha wróciło z Wrocławia zadowolonych. Rywalizowali w sztafetach 6x50 m stylem dowolnym oraz konkurencjach indywidualnych z najlepszymi pływakami województwa.

Zawody rozpoczęły się wyścigami sztafetowymi, w których damska drużyna w składzie: Natalia Bogielczyk, Alicja Anioł, Martyna Jaros, Kinga Ścisłowicz, Jagoda Babiarz oraz Aleksandra Jaros zdobyła brązowy medal i bardzo wysokie 3 miejsce na Dolnym Śląsku. Skład męski, do którego zostali wybrani: Daniel Gut, Jakub Kierul, Franciszek Horbacz, Paweł Pietrzak, Szymon Mikus, Jan Pidanty oraz Mateusz Jedliński, ukończył wyścig na 9 miejscu.

18 marca 2024 r. w Świebodzicach odbyły się Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze zawodniczki wygrywając z reprezentacją I Liceum oraz z reprezentacją Zespołu Szkół nr 1 zdobyły laur najlepszej drużyny ze Świdnicy. Po intensywnej rywalizacji nasze szczypiornistki uległy jednak drużynie ze Świebodzic i zajęły II miejsce w turnieju. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Hanna Walczak, Zosia Miłkowska, Kornelia Rostkowska, Julia Wietrzyńska, Martyna Jurczyszak, Klaudia Kaczmarczyk oraz Weronika Głowacka.
Serdeczne gratulacje oraz życzenia kolejnych zwycięstw.

W miniony weekend w Dzierżoniowie odbyły się jedne z największych zawodów tanecznych w Polsce - Future Pace Battle, których formuła opiera się na bitwach tanecznych w różnych kategoriach. Były to prefinały, których celem było wyłonienie najlepszych tancerzy do zawodów finałowych, które odbędą się w czerwcu w Krakowie. Miło nam poinformować, że uczennice z naszej szkoły: Natalia Cibor, Natalia Wilgus, Julia Korta, Karolina Ziemkiewicz, tańczące na co dzień w szkole tańca Paradox, zajęły trzecie miejsce w kategorii Hip-hop Modern Jazz CREW SHOWCASE U18 Basic i tym samym będą walczyć w Krakowie o zwycięstwo w Future Pace Battle 2024. Serdecznie gratulujemy i w czerwcu będziemy mocno trzymać kciuki.

Sukcesem zakończył się wyjazd drużyny II LO do Wrocławia na Finał Licealiady w Koszykówce.
W sezonie 2023/24 zostaliśmy trzecią drużyną na Dolnym Śląsku.
Na mecz pojechaliśmy z kibicami z klasy 1d (pojechała cała klasa) i kilka osób z klas 3a i 3c.
Emocje towarzyszyły nam od pierwszego do ostatniego gwizdka.
W pierwszym meczu półfinałowym spotkaliśmy się z późniejszym mistrzem tej imprezy zespołem II LO z Wrocławia.
Nie byliśmy w tym meczu faworytem, ale zawiesiliśmy przeciwnikowi wysoko poprzeczkę. Na 5 minut przed końcem, dzięki zmniejszeniu przewagi przeciwnika z 17 do 9 punktów, wydawało się, że damy radę. Jednak ta pogoń kosztowała nas sporo sił i ostatecznie przyszło zmierzyć się nam w meczu o trzecie miejsce z drużyną ZS Polkowice. A ten mecz to już był prawdziwy horror.
Kibice dzielnie nas wspierali. Wygraliśmy 30:29, czyli jednym „oczkiem”. Dopisujemy ten jeden punkt naszym kibicom.