10 października odbył się etap szkolny 50. Olimpiady Biologicznej, jak co roku uczestniczyli w nim nasi uczniowie.

Wyniki oraz komunikat  KGOB  w sprawie  procedury przeprowadzenia dalszych jej etapów podczas pandemii COVID-19 pojawiły się na stronie OB już 31 października 2020 r., do przygotowania pracy zgodnie z wytycznymi zakwalifikowała się Natalia Richtscheid z klasy IIb.

Natalia przeprowadziła  znaczną część badań jeszcze w poprzednim semestrze, teraz przystępuje do redagowania pracy, która będzie weryfikowana przez Komisję Okręgową OB. Temat allelopatii i biodynamicznych upraw całkowicie zawładnął Natalią, uprawiała na specjalnych poletkach wybrane rośliny i testowała wspomagające działanie allelopatin.

Teraz czekamy na dalsze informacje o terminach w zmienionym przez sytuację pandemiczną kalendarzu olimpiady.

Natalio, gratulujemy i trzymamy kciuki za ciąg dalszy.