Drodzy członkowie społeczności Banacha! Zachęcamy Was do zbiórki razem z naszym zespołem ZWZT "Ciepłe Łapki" na rzecz schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Niech tej zimy wszystkie zwierzaki będą szczęśliwe i mają ciepłe łapki! Punkt zbiórki nieopodal sali informatycznej. Oto co zbieramy:
26.02.2025 r. członkowie z grupy „Ratuj z Młodymi” wraz z doświadczoną nauczycielką Dorotą Durlej przeprowadzili w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie intensywne szkolenie z pierwszej pomocy. W wydarzeniu wzięło udział aż 286 uczniów i nauczycieli, którzy zdobyli praktyczne umiejętności mogące uratować życie.
Podczas zajęć uczestnicy uczyli się, jak prawidłowo reagować w sytuacji zasłabnięcia, stosując tzw. „czterokończynówkę” oraz pozycję boczną. Przećwiczyli również resuscytację krążeniowo-oddechową zarówno na fantomach dzieci, jak i dorosłych. W programie znalazły się także techniki ratowania przy zadławieniu, w tym chwyt Heimlicha, oraz postępowanie w przypadku krwotoków, takich jak rany cięte.
To ważna inicjatywa, która nie tylko zwiększa świadomość, ale też daje realne narzędzia do ratowania ludzkiego życia. Dzięki takim działaniom społecznym młodzież i nauczyciele stają się gotowi, by w razie potrzeby skutecznie udzielić pierwszej pomocy.
W ramach projektu „Ciepłe łapki” olimpiady „Zwolnieni z Teorii” serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce darów na rzecz świdnickiego schroniska dla zwierząt. Od 28 lutego przy sali 24 znajduje się specjalnie przygotowane pudełko, do którego można składać przynoszone dary.
Dodatkowo istnieje możliwość wsparcia naszych czworonożnych przyjaciół korzystając z poniższego linku:
Zrzutka na Zbiórka na Schronisko w Świdnicy - Hanna Kiebuła | Pomagam.pl
Każda pomoc jest bezcenna!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzliwość wobec potrzebujących zwierząt!
Zapraszamy do odwiedzenia mediów naszych "Ciepłych Łapek":
Koordynatorki projektu Ciepłe Łapki: Daria Krzyśpiak, Hanna Kiebuła, Maja Mikosz, Emilia Szymczak, Maria Zmokła
W czwartek, 30 stycznia, klasy trzecie wzięły udział w wykładzie przeprowadzonym przez mecenasa Pawła Zawadzkiego. Pan Zawadzki poruszył temat odpowiedzialności i pomocy prawnej w przypadku różnych form przemocy, wyjaśniając działanie procedur prawnych w takich sytuacjach. Przybliżył również temat, korzystając z konkretnych przypadków ze swojej praktyki zawodowej. Wydarzenie odbyło się na potrzeby projektu „Porozmawiajmy o życiu”, inicjatywy naszych uczennic w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział oraz panu Pawłowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
ZaSADzeni to projekt społeczny, realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, mającej na celu zaplanowanie projektu oraz jego realizację w praktyce. Projekt tworzy osiem osób:
- Hanna Dębek - I LO w Świdnicy, klasa 2D
- Anika Kudarewska - II LO w Świdnicy, klasa 2E
- Jakub Mitek - II LO w Świdnicy, klasa 3A
- Maciej Buchman - II LO w Świdnicy, klasa 3A
- Zuzanna Kaczyńska - I LO w Świdnicy, klasa 2D
- Milena Paruch - I LO w Świdnicy, klasa 2D
- Adela Zaręba - I LO w Świdnicy, klasa 2D
- Hanna Mielnik - I LO w Świdnicy, klasa 2M
- Ludmiła Kupczak - I LO w Świdnicy, klasa 2M
- Nikola Przybylska- I LO w Świdnicy, klasa 2M
Główne cele projektu to:
- Stworzenie ogrodu miejskiego w centrum miasta, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców.
- Promowanie ekologicznych praktyk wśród uczniów i mieszkańców miasta, związanych z uprawą roślin, recyklingiem oraz oszczędzaniem zasobów.
- Zachęcenie do wspólnego działania poprzez zaangażowanie różnych grup społecznych (uczniów, rodziców, seniorów, sąsiadów) w projektowanie i pielęgnację ogrodu.
Jeżeli jesteście zainteresowani projektem, zachęcamy do obserwowania kolejnych etapów. Jesteśmy dostępni na Facebooku, Instagramie i Tik Toku.
Autorką grafiki projektu ZaSADzeni jest Julia Jaroch.
Z radością i dumą informujemy, że rekordowe PIĘĆ projektów naszych uczniów i uczennic przeszło do drugiego (z czterech) etapu Planowania olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Przedstawiamy te projekty oraz ich dwadzieścioro siedmioro twórców i realizatorów:
Ciepłe Łapki: Daria Krzyśpiak (kierowniczka), Hanna Kiebuła, Maja Mikosz, Emilia Szymczak, Maria Zmokła,
Naładowani Wiedzą: Karol Potoniec (kierownik), Weronika Żukowska,
Porozmawiajmy o Życiu: Karolina Zawadzka (kierowniczka), Zuzanna Filip, Lena Gączkowska, Lena Król oraz dwie osoby spoza II LO,
Ratuj z Młodymi: Alicja Leszko (kierowniczka), Emilia Chrzan, Aleksandra Jaroszewska, Kamila Kądziołka, Petro Kuleshov-Perederii, Daria Piechurska, Dominika Polańska, Wiktoria Plizga, Aleksandra Wiatr, Marcelina Wójcik,
Rośnij Zdrowo: Stanisław Bokszczanin (kierownik), Sara Bawół, Wiktoria Grabczyńska, Hanna Jarząb, Weronika Waśniowska, Hanna Wolanin.
Gorąco zachęcamy do wspierania naszych zawodników w realizacji ich projektów - przed nimi jeszcze wiele wyzwań.
Projekt "Ciepłe łapki": "Nasz projekt obejmuje m.in. tworzenie tzw. .,,Skrzynek ciepła" do których zbierane będą datki na rzecz lokalnego schroniska oraz tablice z fotografiami psów, aby promować wirtualną adopcję .Celem jest wsparcie schroniska, zwiększenie świadomości społecznej oraz promocja adopcji zwierząt."
"Zmiany klimatu widoczne są na całym świecie. Unia Europejska działa na rzecz powstrzymania zmian klimatu na przykład poprzez propagowanie pojazdów elektrycznych. Niestety w Polsce bardzo powoli rozwija się ten sektor motoryzacji i dalej powielane są mity na temat elektrycznych aut. Chcemy razem szerzyć wiedzę na ich temat i przekonać więcej osób do nich. Auta elektryczne to nasza przyszłość, której nie powinniśmy się bać."
Trzeba być zalogowanym na konto ZWZT żeby linki działały!
Webinar o etapie Inicjacji i Planowania | edycja 2023/2024
Webinar o etapie Realizacji i Zakończenia | edycja 2023/2024
Jak zorganizować zbiórkę funduszy na pomagam.pl?
Jak pozyskać partnera biznesowego dla projektu młodzieżowego?
Poradnik dla nauczycieli ZWZT (ciekawe i skrótowe informacje o realizacji projektów)
Najczęściej pojawiające się z pytania na Etapach Realizacji i Zakończenia
Pytanie: Kiedy można rozpocząć działania (eventy itp.) ZWZT?
Odpowiedź: Działania można rozpocząć kiedy projekt wkroczy w etap Realizacji (można to zrobić dużo wcześniej przed terminami ostatecznymi dla poprzednich etapów Inicjacji i Planowania, ale należy zakończyć poprzednie etapy i dostarczyć wymaganą dokumentację dla etapu Planowania).
W dniu 24.09.2024 odwiedził nas wysłannik i laureat olimpiady Zwolnieni z Teorii pan Kacper Wysocki. Nasza młodzież mogła dowiedzieć się od pana Kacpra jak cennym doświadczeniem jest udział w Olimpiadzie, jak wygląda udział w niej i jak się za to zabrać. Dziękujemy pięknie za wizytę! My też przypominamy!
Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" pomoże Wam zrealizować w rzeczywistości własny projekt społeczny (który przy okazji zdziała coś pozytywnego). Zdobędziecie również doświadczenie w zarządzaniu projektami którym można się pochwalić podczas rozmów rekrutacyjnych do pracy czy na studia. Każdy laureat olimpiady otrzymuje również niezwykle cenny certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. Najlepsze zespoły w Polsce rywalizują o “Wilki” - nagrody, które laureaci odbierają z rąk przedstawicieli władz państwowych i prezesów największych firm.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec