jFontSize
A- A A+

W poniedziałek 31 III uczniowie II LO mieli możliwość uczestniczenia w debacie na temat było pytanie "Co zrobić , aby młodzież aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym i politycznym? ". Gośćmi specjalnymi byli : Prezydent miasta Świdnica Wojciech Murdzek , Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku województwa Dolnośląskiego Michał Wąż, posłanki na Sejm Katarzyna Mrzygłocka i Anna Zalewska oraz przedstawicielka samorządu szkolnego Alicja Szadziewska.

Debata została przygotowana przez nauczycieli historyków II LO panie profesor Zofię Skowrońską – Wiśniewską i Małgorzatę Krawczyk oraz pana profesora Ryszarda Gwoździa. W zorganizowaniu spotkania pomogli uczniowie klas 1d i 2d. Ci pierwsi na kilka dni przed debatą stworzyli ankietę dla młodzieży, by ustalić, co sądzi ona o polityce naszego kraju, skąd dowiaduje się o nowych wydarzeniach oraz czy uważa, że ma wpływ na losy kraju, itp. Wyniki przedstawiono na prezentacji, a następnie zaczęła się dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

Przez cały czas na tablicy stojącej na scenie zapisywane były w punktach sugestie kierowane zarówno do przedstawicieli władzy, jak i do młodzieży. Na koniec spotkania zostały one podsumowane, aby zachęcić do wyciągnięcia wniosków z debaty i pobudzić do refleksji. Uczniowie zapytani o odczucia odpowiadali, że byli zaszczyceni możliwością prowadzenia dyskusji z takimi osobami oraz zapewniali, że zmienią swoje podejście do spraw politycznych i zaczną angażować się w życie społeczne.

Sandra Michałowska, 1d

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg