Grupa uczniów z Ukrainy zrealizowała pod okiem pań Anny Bielawskiej i Ludmiły Tkachenko poniższy film ze wspomnieniami i wrażeniami z nauki w polskich szkołach..

W poniedziałek 12 czerwca na zaproszenie Ligii Niezwykłych Umysłów pan dyrektor Jacek Iwancz, nauczyciel Paweł Polczyk oraz uczniowie Dawid Madaliński i Mikołaj Bakes wybrali się na jedną z naszych ulubionych uczelni - tj. Politechnikę Wrocławską. Okazją było zakończenie i podsumowanie sezonu LNU. Zaczęliśmy od bardzo ciekawego wykładu na temat AI i ChatGPT - z nagrodami, które udało się naszym uczniom zdobyć w powykładowym konkursie. Niespodzianką było uhonorowanie nauczyciela Pawła Polczyka nagrodą za wieloletnią współpracę z Ligą. Dawid odebrał również certyfikat po zdanym egzaminie z Pythona. Dowiedzieliśmy się też że Liga bierze udział (już drugi raz) w konkursie informatycznym MIT oraz szykuje niespodziankę w postaci Ligi Informatycznej. Co to będzie, jak to będzie wyglądać? Szczegóły niebawem! Śledźcie biuletyn Ligii lub jej Facebook!

Szanowna młodzieży, szanowne Grono Pedagogiczne, szanowni Państwo!

Polski Zespół Humanitarny z Romanem Skawiną zwraca się z prośbą o pomoc w zbiórce żywności dla dzieci w sierocińcu w Worochcie w Ukrainie. W obecnej sytuacji gdy Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze wiele osób będzie potrzebować pomocy. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych dla dzieci: kaszek, soczków, mleka, słodyczy; a także konserw, makaronów, ryżu i innej trwałej żywności.

Czasami mały gest oznacza wielkie serce! Okażmy solidarność z cierpiącymi ludźmi!

Zbieramy do końca roku szkolnego! Prosimy o przynoszenie darów do Waszych klas.

Rozpoczyna się nabór do 16. edycji programu Indeks Star2Star. Ten program stypendialny jest skierowany do maturzystów, którzy są najbardziej utalentowani i aktywni, pochodzą z niezamożnych rodzin i niebawem rozpoczynają studia.

Jak co roku, wybranych zostanie 14 finalistów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 1600 złotych brutto miesięcznie, wypłacane przez cały okres studiów (licencjackich i magisterskich). Ta suma pozwoli na pokrycie kosztów nauki, zakwaterowania i rozwijanie zainteresowań. Zapraszamy do udziału w programie!

Z dumą przedstawiamy poloneza tegorocznych maturzystów:

Pamiętajcie trzymać za nich mocno kciuki w maju!

Możliwość pozyskania stypendium na wybranych kierunkach studiów. Program stypendialny dla dziewczyn, realizowany przez Perspektywy Women in Tech oraz AlphaLab, jest skierowany do tegorocznych absolwentek szkół średnich z całej Polski, które wiążą swoją przyszłość z nowymi technologiami i które w październiku 2022 rozpoczną studia na kierunku technologicznym. Więcej informacji dostępnych na stronie perspektywy.org.

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy zdali egzamin maturalny!

Uczniowie otrzymali bardzo wysokie wyniki, wyższe od średnich powiatowych i wojewódzkich.

Część obowiązkowa - średni wynik:

68,3% - język polski
84,6% - matematyka (13 uczniów uzyskało wynik 100%)
93,8% - język angielski (18 uczniów wynik 100%)
100% - język rosyjski
72% - język niemiecki

Najlepsze wyniki indywidualne z poszczególnych przedmiotów na poziomie rozszerzonym:

język angielski 100%
język polski 95%
matematyka 98%
historia 100%
język niemiecki 98%
język rosyjski 87%
biologia 85%
chemia 93%
geografia 87%
fizyka 83%
wos 80%
informatyka 94%

26 uczniów uzyskało średni wynik z przedmiotów obowiązkowych powyżej 90%.

Nasze programistki i programiści znakomicie się spisali. Do egzaminów przystąpiło 10 osób, 2 zdały po 1 egzaminie, 4 osoby zdały 2 egzaminy i również 4 zdały 3 egzaminy za jednym zamachem. Wszyscy który przystąpili do egzaminów zdali! Serdeczne gratulacje - jesteście niesamowici!
W czwartek termin rezerwowy gdzie można zdawać zdalnie. A następna sesja egzaminacyjna LNU ma mieć miejsce zimą.

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników na rok szkolny 2021/2022. Informacje są dostępne w bocznej zakładce Podręczniki.