jFontSize
A- A A+

Nasi zawodnicy sprostali wymaganiom jakie stawiły Półfinały Powiatów w piłce siatkowej. Wygrali pewnie ze wszystkimi rywalami nie tracąc ani jednego seta. Pierwszy mecz pewnie wygrali z LO ze Świebodzic. Podopieczni prof. Gołowkina pokazali, że bardzo dobrze współpracują ze sobą i potrafią się skoncentrować na całe spotkanie.

Brak koncentracji nastąpił na początku spotkania z „Budowlanką”. W pewnym momencie ZSB-E prowadziło już 7-1. Na szczęście trafne podpowiedzi prof. Gołowkina w czasie „czasu” i wykonywanie założeń taktycznych pozwoliło wygrać zaciętego pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 28:26 dla naszych siatkarzy. Przygnębieni rywale starali się walczyć w drugim secie jednak wykańczane ataki, asy serwisowe i dobra gra w obronie pokazała jak silna jest drużyna prof. Gołowkina.

W ostatnim spotkaniu graliśmy ze szkołą z Mokrzeszowa. Opiekun II LO postanowił do gry desygnować rezerwowych, którzy bezproblemowo wygrali pierwszego seta nie pozwalając wyjść przeciwnikowi z 10 punktów. W drugim secie na boisku pojawili się zmęczeni zawodnicy pierwszoplanowi, którzy również pokazali klasę wygrywając z najmniej doświadczoną drużyną rozgrywek.

Następny etap to finały powiatów. Nasza szkoła zmierzy się tam m.in.: z I LO i „Mechanikiem”. To będą bardzo trudne spotkania, z których mam nadzieję nasi siatkarze wyjdą zwycięsko.