Od 2016 r. (z trzyletnią przerwą spowodowaną pandemią) w Polsce organizowana jest akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma także zachęcić do sięgnięcia po książkę tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

W tym roku uczniowie Banacha, a konkretnie działająca prężnie grupa filmowa, zrealizowała film promujący czytelnictwo. Zachęcamy wszystkich do oglądnięcia efektów pracy naszych filmowców i przede wszystkim do sięgania każdego dnia po książkę. Zbliżający się wakacyjny czas na pewno temu sprzyja.
Nikogo nie zmuszamy, ale zachęcamy. Zakochaj się w czytaniu!

Serdecznie dziękujemy członkom grupy filmowej za włączenie się w akcję, tj. Kindze Wiśniewskiej, Marcie Nawrockiej, Kacprowi Małodobremu, Bartoszowi Grabowcowi, Bolesławowi Wójcikowi, Tymonowi Kolendzie, Karolowi Potońcowi, Natalii Wilgus i Aleksandrze Żyłak. A także wszystkim osobom, które udzieliły wywiadów – pani Annie Krysiak, p. Iwonie Tomaszewskiej, Marii Muszewskiej, Ninie Jarosz, Hubertowi Gościmskiemu i Piotrowi Stupeckiemu.