Gdynia ma swoje „Orły”, Cannes „Złote Palmy”, Hollywood „Oskary”, a II LO – „Stefany”.

„Stefan” to statuetka przyznawana od tego roku maturzystom Banacha, wyróżniającym się w różnych dziedzinach, nie tylko naukowych. Do nagrody tej nominują wybranych uczniów nauczyciele i swój wybór uzasadniają laudacją, odczytywaną na uroczystej Gali. Podczas tegorocznych Dni Banacha trofea odebrali:

W piątek 22 marca i w poniedziałek 25 marca świętowaliśmy Dni Patrona, czyli Stefana Banacha. Klasy pierwsze mogły zmierzyć się z niełatwymi pytaniami, dotyczącymi życia i pracy naukowej wielkiego matematyka. Wyzwaniem okazały się dla wszystkich zadania matematyczne. Najlepsza drużyna to uczniowie z klasy 1d: Kacper Kluzek, Jakub Konieczny i Michał Kalinowski. Autorką zadań była Kinga Kępa z 2a, która również wyśmienicie sprawdziła się w roli prowadzącej Konkurs. Jego jury, czyli p. prof. Alicja Stawarz, p. prof. Małgorzata Krawczyk, p. prof. Renata Duda i Konrad Sosnowski, uczeń klasy 2a, nie tylko oceniało wystąpienia zespołów, ale także smak i wygląd ,,Banaszków”- ciasteczek firmowych uroczystości.

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami DNI BANACHOWSKICH przypominamy o następujących konkursach:

Już od dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w KONKURSIE O STEFANIE BANACHU, który odbędzie się 22 marca 2019 r. w tzw. Dniu Banachowskim. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Kinga Kępa, Mateusz Drąg, kl. II a

Sztandar szkoły ma kształt kwadratu o wymiarach 100x100 cm, obszyty jest złotymi frędzlami, przymocowany do drzewca zakończonego głowicą w formie orła.

W ramach Dni Banachowskich odbył się konkurs na prezentację  multimedialną o naszym Patronie. Do konkursu uczniowie zgłosili 7 prac. Trzyosobowe jury przyznało:

23 marca 2018 r. odbyła się uroczystość związana z nadaniem imienia II Liceum Ogólnokształcącemu oraz wprowadzeniem Sztandaru. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości. Dziękujemy także wszystkim Gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Konkurs pod taką nazwą uświetnił pierwszy dzień Tygodnia Banachowskiego w naszej szkole. Uczniowie, pisząc fraszki i inne utwory, wykazali się dobrą znajomością biografii Stefana Banacha, dużą pomysłowością i dystansem do tematu. Stworzyli nietuzinkowy wizerunek Patrona II LO. W tej kategorii nagrodzono i wyróżniono: Martynę Dymnicką z kl. I b (I miejsce), Michała Pfanhausera z II d (II miejsce), Tomasza Kamionkę z I b (III miejsce), Gabrysię Rzepkę z II d (I wyróżnienie), Paulę Kaczmarczyk z I b (II wyróżnienie), Szymona LubienieckiegoIzę TomalęKasię Chamerę (wszyscy z II d) oraz Mateusza Drąga i Konrada Sosnowskiego (obaj z I a).

W związku z obchodami tzw. Dni Banachowskich Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na przebranie w stylu XX-lecia międzywojennego. Mimo wielu naszych obaw konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wielu uczniów wczuło się w klimat tamtej epoki.

Jury w składzie: p. Barbara Trojanowska-Butmankiewicz – pedagog, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Kasia Kuriata oraz Kasia Domańska – fotograf wyłoniło zwycięzców.