W miniony poniedziałek swoistym happeningiem II LO w Świdnicy uroczyście włączyło się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i zainaugurowało w Szkole jubileuszowy Rok Czytelnika, który w Polsce odbywa się pod hasłem „650 lat w służbie książki”. Z tej okazji na korytarzu szkolnym w klimacie literackiej kawiarenki, podczas przerw, spotkali się sympatycy książek, uczniowie i nauczyciele, którzy czytali przez mikrofon fragmenty ulubionej lektury i nie tylko. Obok wspólnego czytania pod hasłem: „DRUGI” CZYTA, NIE TYLKO PYTA poznawaliśmy przeróżne powiedzenia, przysłowia, cytaty o książkach i czytaniu. Podczas lekcji bibliotecznych młodzież miała okazję wymienić swoje wrażenia i opinie, obejrzeć wystawę propozycji lektury na zimowe wieczory, przeczytać recenzję i, oczywiście, od razu upatrzoną książkę wypożyczyć.

Cała akcja miała na celu zwrócenie szczególnej uwagi, na szeroko pojętą kulturę czytelniczą, na konieczność rozwijania swoich zainteresowań literackich, a także była zapowiedzią podobnych uroczystości, które organizowane będą przez bibliotekę szkolną przez cały bieżący rok.

dsc03811.jpgdsc03812.jpgdsc03815.jpgdsc03816.jpgdsc03817.jpg