W czwartek, 3.12.2015r., w auli II LO odbył się XIII powiatowy Konkurs Wiedzy Filmowej, który od lat cieszy się popularnością, bowiem daje możliwość wykazania się tym, którzy kochają kino . Tegorocznym tematem były horrory, thrillery oraz filmy grozy. Swój udział zgłosiło aż 18 drużyn, toteż przybyli uczniowie z I LO, III LO, ZSE w Świdnicy oraz LO w Świebodzicach, no i, rzecz jasna, gospodarze, czyli młodzież z Dwójki. Pytania i zadania dla uczestników przygotowała klasa humanistyczna - słynna 2d - pod bacznym okiem p. prof. Marioli Mackiewicz, która jest organizatorką tego konkursu wraz z p. prof. Renatą Dudą.

W części oficjalnej imprezy pojawił się p.dyr. Jacek Iwancz, który zapowiedział, że konkurs będzie straszny, pytania strasznie trudne i wszyscy będziemy się straszyć ze względu na tematykę konkursu. Konkurs obserwowało i oceniało profesjonalne jury, w którym zasiadły polonistki: p. Irena Horbaczewska ze świebodzickiego liceum, p. Beata Wierzbicka od Kasprowiczan, a także p. Aleksandra Kulak z III LO w Świdnicy. Obok nich zasiadł p. Bartosz Zacharski z Cinema 3D, które sponsorowało nagrody - wejściówki na wybrane filmy.

Czteroosobowe drużyny musiały zmierzyć się z wieloma zadaniami. Na niektóre z nich odpowiedź mogli znać tylko prawdziwi fani filmów grozy. Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszej konkurencji uczestnicy rozwiązywali test z ogólnej wiedzy filmowej (opracowany przez Zuzię Pacześniak), następnie musieli odgadnąć tytuł filmu na podstawie zaprezentowanego fragmentu muzyki z danej ekranizacji ( autorami pomysłu byli przystojni intelektualiści z mojej klasy - Artur Ciachowski i Darek Sywała). Ostatnią kategorią w pierwszym etapie były autorskie karykatury ( przygotowane przez duo z jednej ławki: Karolinę Sochę i Emilię Miecznikiewicz), tutaj uczniowie wykazywali się znajomością postaci z horrorów.

Potem wyłonionych zostało 9 drużyn, które przeszły do części finałowej. W dalszym ciągu grupy musiały ułożyć z rozsypanek nazwę filmu, reżysera oraz jednego członka obsady (to zadanie stworzyła Agata Pisula), odgadnąć tytuł ekranizacji z poszczególnych kadrów filmowych (Artur Ciachowski, Darek Sywała) i na koniec rozpoznać , jaki to horror na podstawie czytanych na głos streszczeń ( propozycję opatentowała Marta Chmielek).

Zadania do łatwych nie należały, pytania były zaskakujące ,ale miłośnicy X Muzy zdobywali kolejne punkty. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z I LO, drugie miejsce przyznano drużynie z naszego liceum- klasie 3d -oraz trzecie miejsce drużynie z ZSE. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników! Dziękujemy też klasie 3 b za pomoc w organizacji tegorocznej imprezy i wszystkim tym, którzy nas wspierali.A teraz z niecierpliwością wyczekujemy na kolejny Konkurs Wiedzy Filmowej, zastanawiając się ,co będzie jego motywem przewodnim.. może romanse, komedie albo filmy przygodowe.. Przekonamy się za rok!

Emilia Miecznikiewicz, kl. IId

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg