8 listopada na 3 i 4 godzinie lekcyjnej, w auli II LO, odbyły się uroczystości poświęcone 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Klasa Icp, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Justyny Bieleckiej, przygotowała montaż historyczno-liryczny, którego celem było przedstawienie ważnych wydarzeń i postaci historycznych oraz przypomnienie, często zapomnianych, patriotycznych pieśni.

Na scenie zobaczyliśmy: Helenę i Ignacego Paderewskich, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego. Wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne: „Wojenko, wojenko”, „Legiony”, „Piechota”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie” oraz „Białe róże”. Poznaliśmy też biografię Mieczysława Kozara-Słobódzkiego - legionisty, kompozytora i pedagoga, który niegdyś pracował w budynku naszej szkoły, pełniąc funkcję Dyrektora Liceum dla Dorosłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chcieli z nami świętować oraz tym, którzy pomogli nam przygotować tę uroczystość.

Całej społeczności szkolnej życzymy radości z okazji Święta Niepodległości.

Justyna Bielecka z klasą Icp

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg