Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w sobotę 6 marca wzięli udział w wykładzie połączonym z pokazami, który odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim w ramach Wszechnicy Chemicznej. W trakcie zajęć uczniowie obserwowali i wykonywali doświadczenia znane z Internetu oraz filmów serii CIA. Szczególnie aktywny był Marek Makuch, który rysował atramentem sympatycznym, sprawdzał autentyczność pieniędzy i przeprowadził proces mieszania coli z mentosami.

W wyjeździe wzięli udział przede wszystkim uczniowie z Koła Chemicznego z klas Ib, Ic, IIa a oraz największa reprezentacja z klasy IIc. Obecny był również Mateusz Legut – tegoroczny finalista 56 Olimpiady Chemicznej.

Był to już kolejny wyjazd na zajęcia uniwersyteckie. W kwietniu pojedziemy kolejny raz na warsztaty tym razem - laboratoryjne.