Kir na fladze i godle, symboliczny bukiet białych i czerwonych tulipanów, znicze w tej samej tonacji kolorystycznej i wymowna cisza wśród tłumu – dyrekcji, nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi szkoły – tak II LO w auli 16.04.2010 r. uczciło pamięć o ofiarach Tu – 154 M, którym lecieli na uroczystości katyńskie 10.04.2010 r. m.in. Prezydent RP – Lech Kaczyński – i Pierwsza Dama – Maria Kaczyńska.

Uczniowie klas II a, II f i zespół skrzypkowy pod kierunkiem pani Renaty Dudy i pani Agnieszki Grymek przygotowali apel, będący hołdem złożonym zmarłym i lekcją patriotyzmu.

Już wcześniej, we wtorek przed szkolną biblioteką została wystawiona księga kondolencyjna, w której można było podzielić się refleksjami związanymi z tragicznym wydarzeniem.

Przez cały tydzień nie brakowało łez, współczucia i zadumy. Wszyscy przypomnieli sobie szczególne słowa ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą …”

www-dsc02471.jpg
www-dsc02475.jpg