Tym razem nie sto jak głosi tradycja, ale 82 dni przed maturą tegoroczni maturzyści bawili w Wałbrzyskiej restauracji „Maria” na studniówce. 11 lutego, w ostatni piątek przed feriami wszystkie trzecie klasy mogły zapomnieć w ten wieczór o zbliżającej się w nieubłaganie szybkim tempie maturze i cieszyć się swoim towarzystwem. Impreza, która rozpoczęła się uroczyście od przemówień i poloneza, przybrała następnie mniej oficjalny charakter. Podziękowania wygłoszone przez przewodniczącego szkoły Karola Rogóża, skierowane były przede wszystkim do wychowawców, grona pedagogicznego, dyrekcji oraz rodziców organizujących studniówkę.

Uczniowie starali się nie zapominać o swoich wychowawcach i zaproszonych nauczycielach w trakcie zabawy. Ciągle grająca muzyka i nieprzerwany tłok na parkiecie świadczył o wspaniałej atmosferze jaką stworzył DJ oraz ludzie. Podczas studniówki, organizatorzy z „Marii” zapewnili pełen wrażeń program artystyczny, który obejmował: walkę rycerską, taniec ognia, pokaz sztucznych ogni oraz naukę tańca. W międzyczasie klasa III D, zaprezentowała program artystyczny poświęcony gronu pedagogicznemu. Melodie znanych piosenek zostały zręcznie pozamieniane na utwory poświęcone poszczególnym nauczycielom. Finałowym utworem było wykonanie piosenki Kazika - „Mariola” przez klasę IIID, która miałabyś uhonowaniem wychowawcy p. prof. Marioli Mackiewicz. Wszyscy zgodnie przyznają, że ta noc zapadnie głęboko w pamięć jako jedna z najlepszych z lat licealnych. Po tak wyśmienitej zabawie pozostaje teraz tylko zasiąść do nauki.

Agata Iżykowska

a01.jpg