Dnia 12.11.2013r na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji dziewięćdziesiątej piątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowany przez klasę IIc.

Uczniowie przy akompaniamencie znanych wszystkim pieśni patriotycznych, pokazali nam, jak wyglądał los młodych mężczyzn, na których ciążyła odpowiedzialność walki za ojczyznę. Przybliżyli również zabiegi polityczne, które miały miejsce podczas tak ważnego dla naszego narodu wydarzenia, jakim jest wyzwolenie się –– po 123 latach –– z rąk zaborców. Przedstawili między innymi postać marszałka Józefa Piłsudskiego, moment przekazania mu przez Radę Regencyjną władzy wojskowej i zostanie Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich.

Występ skłonił oglądających do refleksji nad nad polskim losem i przypomniał ważne wydarzenia naszej pięknej historii. Uświadomił, jak wielkie znaczenie ma odzyskanie niepodległości i jak wiele kosztowało wysiłku. Powinniśmy to doceniać, a przede wszystkim szanować.

Wiktoria Gierałka, kl. Id