jFontSize
A- A A+

W końcu! Doczekaliśmy się tytułu mistrza Indywidualnych Powiatowych Biegów Przełajowych! W sezonie 2018/2019 został nim Krystian Walewski z klasy 3a. Krystian trenuje w Świdnickiej Grupie Biegowej. Po cichu liczyliśmy na jego sukces. W zeszłym roku Krystian, ustanawiając rekord szkoły na 1500 m, zajął drugie miejsce podczas ligi lekkoatletycznej. Było więc wiadomo, że medal jest w jego zasięgu.

Pozostali koledzy Krystiana, również z kl. 3a, spisali się świetnie. Drugi uczestnik z II LO, a 5 na mecie, był Kuba Kawiński. Odpowiednio trzeci i siódmy Maks Pawlica. Mówiąc ogólnie, w pierwszej dwudziestce było sześciu zawodników naszej szkoły. Oficjalne wyniki wkrótce. W historii szkoły - od 27 lat - nasz zawodnik stanął po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium indywidualnych biegów przełajowych. To wielki sukces.

Gratulujemy Krystianowi i życzymy kolejnych zwycięstw!

Szkołę reprezentowali: Szymon Janaszek, Szymon Lepak-Przybyłowicz, Jakub Szulc, Maciej Banach, Jakub Kalousek, Maksymilian Pawlica, Krystian Walewski, Jakub Kawiński, Karol Dolata, Łukasz Koszut, Mateusz Kaźmierczak, Dawid Domeracki, Filip Kaliciński, Igor Beker, Łukasz Koszut, Jakub Szałęga, Grzegorz Skupień, Krystian Kudela.

Opiekunem drużyny jest p. Maciej Wodziński.