W piątek, 8 kwietnia 2016r., w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem, nadkomisarzem Robertem Topolskim. Policjant uświadamiał pierwszoklasistów o uprawnieniach organów ścigania wobec osób nieletnich oraz opisywał zasady panujące przy procedurze przeszukania bądź wylegitymowania. Młodzi ludzie często nie są do końca świadomi swoich praw i obowiązków ,a chyba każdy powinien wiedzieć, jakie zasady obowiązują w środowisku ,w którym żyjemy.

Następny omawiany temat dotyczył zagrożeń, z jakimi możemy spotkać się w Internecie. Tzw. cyberprzemoc osiąga coraz wyższe notowania wśród polskiej młodzieży. Musimy zdawać sobie sprawę ,że tak naprawdę nikt w sieci nie jest anonimowy i nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie komputera. Nadkomisarz wskazał również instytucje, do których możemy się zgłosić w przypadku, gdy staniemy się ofiarami tego typu zagrożenia.

Ostatnim tematem ,który zyskał zainteresowanie wśród uczniów ,była kwestia narkotyków. Dowiedzieliśmy się ,co grozi za ich posiadanie, sprzedaż czy produkcję oraz czym narkotyk różni się od dopalacza. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i chętnie zadawali pytania, na które policjant starał się udzielać wyczerpujących odpowiedzi.

Tego typu spotkania są bardzo potrzebne dzisiejszej młodzieży ,zwłaszcza że zagrożenie w obecnych czasach czyha z każdej strony.

Aleksandra Dawiec k. 1b