jFontSize
A- A A+

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę

Sleeveface, czyli zdjęcie z okładką książki. Zdjęcie przedstawia osobę/osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub zaaranżowanego otoczenia. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące połączenie fotografowanej osoby, aranżacji z ilustracją na okładce.

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów II LO im. S. Banacha w Świdnicy
  2. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do twórczej aktywności, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, zachęcanie do czytania, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w dziedzinie fotografii.
  3. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić trzy fotografie. Oceniane będą wyłącznie prace wykonane samodzielnie, a nie przez zespoły autorskie.
  4. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie projektu w formie sleeveface, czyli zdjęcia, którego elementem jest okładka książki częściowo zasłaniająca fotografowaną osobę – w taki sposób, aby stanowiły spójną całość.
  5. Zdjęcia mogą być zarówno w poziomie jak i pionie, kolorowe, czarno-białe.
  6. Pracę zapisaną w formacie JPG należy przesłać mailowo w formie załącznika na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  7. Nazwa przesłanego pliku powinna zawierać: imię, nazwisko. W temacie e-maila należy wpisać hasło KONKURS, natomiast w treści e-maila: imię, nazwisko, klasę.