jFontSize
A- A A+

W ubiegły piątek, 22 marca, klasa 3b wraz z opiekunami, panem Dominikiem Grązem i Maciejem Wodzińskim, udała się na wycieczkę, aby z bliska przyjrzeć się produkcji w dużym zakładzie, jakim jest firma NSK w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Niezwykle gościnni panowie, Hiroki Nukui i Marcin Pakuła, dołożyli wszelkich starań, aby przybliżyć nam sposób funkcjonowania firmy. Pan Marcin Pakuła będzie prowadził wykład z zakresu relacji międzyludzkich w naszej szkole w ramach Dni Nauki. Obaj panowie wprowadzili nas w klimat zakładu już miesiąc podczas wizyty w naszej szkole na godzinie wychowawczej oraz na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości.

To z pewnością było dla nas cenne doświadczenie. Firma NSK specjalizuje się w produkcji przekładni kierowniczych, jednakże równie interesujące było dla nas poznanie sposobów dbania o bezpieczeństwo pracowników oraz gospodarowania odpadami.
Firma NSK posiada ponad stuletnią tradycję i jest pierwszą firmą na terenie Japonii, która wprowadziła produkcję łożysk tocznych. Serdecznie dziękujemy firmie NSK za życzliwe przyjęcie i możliwość poszerzenia naszej wiedzy.

20240322_100229.jpg20240322_110802.jpgIMG-20240322-WA0012.jpg