Podążając za słowami Floriana Plita Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas: pomóżmy naszemu środowisku.

Ekologia stała się wyzwaniem XXI wieku. Coraz częściej się o niej dyskutuje, jednak problem zanieczyszczenia naszej planety nie znika. W komentarzach wiedza naukowa ściera się z ideologiami. To nie ułatwia zrozumienia problemu i podjęcia stosownych kroków w tej kwestii.

W ten piątek (20.09.2019), postaramy się uświadomić szerszej grupie, że nie należy czekać, aż największy kłopot dzisiejszych czasów sam się rozwiąże. Nawet tak popularnie zwany szary człowiek może wpłynąć na poprawę jakości życia na kuli ziemskiej.

W uświadamianiu jak ważną rolę spełnia ekologia w życiu człowieka pomogą nam zaproszeni goście: Czysta Świdnica, wykład: Gospodarka odpadami - odbiór odpadów, selektywna zbiórka odpadów; Kooperatywa124, która przybliży nam temat zero waste oraz świdnicka kawiarnia No sugar cafe w swoim wykładzie o ekologicznym stylu życia.

Ponadto chętni uczniowie, 8 dni później wezmą udział w sprzątaniu świata organizowanym przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świdnica w Górach Sowich.

Aby podkreślić wielkość tego dnia prosimy o symboliczne ubranie się w kolorach ziemi- zielonym, brązowym, niebieskim i żółtym lub zaznaczenie w inny sposób przywiązania wagi do problemu.

Zapraszamy do udziału w akcji, bo pamiętajmy - nie ma żadnej planety B.