Kliknij, aby powiększyć zdjęcie...

Od 22. do 31. października w II LO gościła aktorka teatru „Berliner Compagnie” pani Elke Schuster. Codziennie popołudniami, uczniowie II LO w auli szkoły pracowali nad zgłębianiem tajników warsztatu teatralnego. Podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim, uczniowie ćwiczyli ruch sceniczny, mowę ciała, poznali podstawy reżyserii i analizy roli .Przygotowali także dwie etiudy teatralne, nad którymi pracują nadal, by mogły niebawem ujrzeć światło dzienne. „Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z poziomu przeprowadzanych zajęć” – mówi Aleksandra Królak – Wąsowicz – polonistka, która nawiązała kontakt z teatrem z Berlina i zorganizowała zajęcia dla młodzieży. „Kiedy zobaczyłam Panią Elke na scenie wiedziałam, że ta kobieta może wiele nauczyć tych, którzy chcą swoją przyszłość związać z teatrem – jeśli ni zawodowo, to choćby amatorsko”.
Pani Elke Schuster zajmuje się zawodowo teatrem od 25 lat, jest aktorką
i reżyserem najpopularniejszego teatru w Berlinie „Berliner Compagnie”. Warsztaty dla młodzieży prowadzi już od kilku lat. Umiejętności i jakość przedstawień tej grupy teatralnej świdniczanie mogli podziwiać w czerwcu tego roku, gdy grupa gościła w naszym teatrze z przedstawieniem „Terra, terra…”