jFontSize
A- A A+

W ostatnich dniach września uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy byli goszczeni przez uczniów King Edward VI Camp Hill School z Birmingham (Anglia). Była to już szósta edycja współpracy między naszymi szkołami. Do Anglii wyjechało 15 uczniów pod opieką p. Iwony Juźwy i p. Jacka Iwancza. Wcześniej uczniowie i nauczyciele przyjmowali w kwietniu gości ze szkoły partnerskiej. Dwa dni spędziliśmy uczestnicząc w zajęciach z chemii, biologii, matematyki oraz filozofii i plastyki. W piątek uczniowie II LO przedstawili na forum szkoły prezentację o naszej szkole i regionie oraz film nakręcony przez Jakuba Kiszczyszyna o typowym szkolnym dniu.

Przylecą? Nie przylecą? Będą? Nie będą?
Strajk pilotów Lufthansy sparaliżował lotniska europejskie i niemal pokrzyżował plany kilkunastu uczniom naszej szkoły.
Ale udało się. O północy, w środę 2 kwietnia, przyjechało do nas 16 uczniów z King Edward VI Camp Hill School for Boys w Birmingham wraz z trzema opiekunami.

Od 14 do 19 listopada siedem uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy pod opieką anglistki, pani Iwony Juźwy oraz dyrektora Jacka Iwancza wyjechało do Birmingham na wymianę z uczniami angielskiego liceum King Edward VI Camp Hill School. Uczniowie i nauczyciele dwa dni spędzili w angielskiej szkole, aktywnie uczestnicząc w lekcjach (biologia, chemia, angielski, historia, geografia i matematyka). Uczennice doskonale radziły sobie z komunikacją w języku angielskim, zarówno w szkole jak i w goszczących ich rodzinach. Doskonale wypadła prezentacja naszej szkoły, regionu oraz z wizyty Anglików w II LO. Uczennice przygotowały i przedstawiły prezentację podczas spotkania z dyrektorem, nauczycielami i ponad 300 uczniami szkoły w Birmingham. W sobotę odbyła sie wycieczka do Londynu, w niedzielę do centrum Birmingham, które podobnie jak w Wenecji, można zwiedzać pływając statkiem po kanałach.
Była to już piąta edycja wymiany szkolnej pomiędzy naszymi szkołami, z niecierpliwością czekamy na kolejną.

W dniach od 29 lutego do 5 marca 2012 roku ośmioosobowa grupa uczniów ze szkoły King Edward VI Camp Hill School w Birmingham odwiedziła II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Podczas pobytu chłopców z angielskiej szkoły odbyły się w naszym liceum British & American Days.

W dniach od 28 września do 3 października dziewięcioosobowa grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy (Martyna Jabłońska, Joanna Tokarska, Kamila Olszańska, Weronika Mystek, Magda Rajtar, Agata Hodij, Mateusz Stadnik, Tomek Olipra, Piotr Szymonowicz) wraz z opiekunami (Iwona Juźwa, Jacek Iwancz) odwiedziła King Edward VI Camp Hill School w Birmingham. Uczniowie przedstawili prezentację o szkole i naszym regionie. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie brytyjskiej szkoły docenili nienaganny język angielski w wykonaniu naszych uczniów.

W dniach 9-14 marca 2011r. naszą szkołę odwiedziło 9 chłopców z King Edward VI Camp Hill School w Brimingham. Była to już czwarta wizyta angielskich uczniów w naszej szkole. Przez dwa dni w ramach lekcji grupa z Anglii brała udział w corocznie organizowanej imprezie British & American Days. W czasie ich pobytu zwiedziliśmy Świdnicę oraz Wrocław, w którym po trudach zwiedzania całą grupą udaliśmy sie do aquaparku. Byliśmy również na kręglach w Dzierżoniowie.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcące odwiedzili w marcu szkołę partnerską King Edward VI Camp Hill School w Birmingham. Współpraca między II LO a szkołą angielską jest już kontynuowana od 2006 roku. Następna wizyta Anglików i wyjazd do Birmingham w przyszłym roku. Poniżej wrażenia uczestników spisane przez Agatę Iżykowską z kl. IId.

W dniach od 19 do 23 listopada uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego gościli uczniów z King Edward VI Camp Hill Scholl z Birmingham. Wizyta była połączona z British and American Days – w których goście aktywnie brali udział. Uczniowie z Anglii rozegrali także mecz siatkówki z klasą III A. Wzięli udział w lekcjach języka angielskiego, matematyki, chemii.

W roku szkolnym 2009/2010 planowana jest kolejna wizyta uczniów z angielskiej szkoły King Edward VI Camphill School for Boys w Birmingham.
Tak jak w latach ubiegłych, grupa 10 – 12 uczniów brytyjskich przyjedzie do Świdnicy na sześć dni i w tym czasie będzie uczestniczyć w imprezach organizowanych w ramach British & American Days, weźmie udział w kilku zajęciach lekcyjnych, zwiedzi Świdnicę, Wrocław i okolice. Więcej informacji tutaj
W roku szkolnym 2009/2010 planowana jest kolejna wizyta uczniów z angielskiej szkoły King Edward VI Camphill School for Boys w Birmingham.
Tak jak w latach ubiegłych, grupa 10 – 12 uczniów brytyjskich przyjedzie do Świdnicy na sześć dni i w tym czasie będzie uczestniczyć w imprezach organizowanych w ramach British & American Days, weźmie udział w kilku zajęciach lekcyjnych, zwiedzi Świdnicę, Wrocław i okolice.
Uczniowie będą goszczeni w domach polskich uczniów, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w projekcie.
Wizyta Anglików planowana jest w listopadzie (18 – 23.11.2009), natomiast wyjazd polskich uczniów do Birmingham przewidywany jest na marzec 2010. Podczas tych wizyt Polacy są  również goszczeni w domach brytyjskich, uczestniczą w lekcjach w szkole, a w sobotę organizowana jest jednodniowa wycieczka do Londynu.
Przy naborze będzie brana pod uwagę komunikatywna znajomość języka angielskiego, ale także działalność społeczna na rzecz szkoły, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, chęć zaangażowania się w dodatkowe prace przy realizacji projektu.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do 27 maja do
p. prof. Iwony Juźwy lub p. dyr. Jacka Iwancza.
WE WRZEŚNIU NABÓR DLA NOWOPRZYJĘTYCH UCZNIÓW