Na tegoroczny Zjazd Absolwentów zaprosiliśmy za pośrednictwem strony internetowej II LO, Facebooka i indywidualnie rozesłanych drogą pocztową zaproszeń dawnych dyrektorów, nauczycieli, pracowników oraz wszystkie roczniki absolwentów, by uczynić sobotę przypadającą na 3 października 2015r. prawdziwym świętem szkoły przy ul. Równej w Świdnicy.

Organizatorzy jubileuszu 65 - lecia liceum planują, aby zaproszonych do auli gości (o godzinie 10:00) powitał pięknie brzmiący, radiowy głos Marka Smółki z Radia Zet. Udało nam się dotrzeć do słynnego wrocławskiego badacza UFO - Janusza Zagórskiego – który zaprezentuje się, dość niekonwencjonalnie, w części oficjalnej uroczystości. Napisała do nas poetka i malarka – Gaby Przasnyska – z propozycją ubarwienia spotkania recytacją jej wierszy i prezentacją dorobku artystycznego. Konferansjerami będą absolwenci sprzed kilku lat: Kacper Danisiewicz, Piotr Ciołek i Karolina Dziakowicz. A w programie będzie co zapowiadać, gdyż pojawią się na scenie w auli : tancerze tańca towarzyskiego, akrobaci, młodzież recytująca, śpiewająca oraz prezentująca się w scence kabaretowo – teatralnej, gdyż absolwenci „Dwójki” znani są od zawsze z rozmaitych talentów. Prawdopodobnie wystąpi też zespół złożony z nauczycielek i nauczycieli II LO, bowiem okazjonalne występy SHOW GIRLS mają już swoją tradycję i cieszą się sympatią widzów. Przewidujemy krótkie wypowiedzi absolwentów.

Z radością informujemy, że udział w zjeździe potwierdzili już dyrektorzy: Zenon Michalczyk i Bogusław Wojskowicz, a więc wrażeń i okazji do wspomnień będzie wiele. Absolwenci – kapłani odprawią uroczyste nabożeństwo w kościele Św.Krzyża (08:30), zaś inni absolwenci , piastujący różne ważne funkcje i urzędy, wygłoszą okolicznościowe przemówienia. Nie zabraknie przedstawicieli placówek oświatowych z całego powiatu świdnickiego, gdyż nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy będą z nami tego dnia.

Szkoła otwiera swe podwoje i będzie można zwiedzać sale, zakątki szkoły, spotykać się z nauczycielami i wychowawcami oraz skorzystać z gościnnych i klimatycznych kawiarenek zaimprowizowanych w kilku miejscach. Obecni uczniowie będą serdecznie podejmować swych starszych kolegów. W Sekretariacie Zjazdu znajdą się materiały promujące nasze liceum, a w bibliotece, jak zwykle, będą wyłożone do wglądu ciekawe materiały i kroniki, w których zapisała się przeszłość wielu pokoleń.

Mamy zamiar w czasie spotkania zjazdowego rozprowadzać tzw.cegiełki, które mają na celu wspieranie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II LO w Świdnicy. Organizacja zaś przeznaczy datki na cele statutowe, min. na fundowanie pomocy materialnej i stypendiów naszym uczniom, toteż prosimy o życzliwe zrozumienie w tym względzie i hojność.

Zapraszamy również do świdnickiego hotelu „Esperanto” na Popołudniowe Party Absolwentów (16:00), które będzie kontynuacją obchodów jubileuszu w atmosferze wspólnej zabawy.

Informacje:www.lo2.swidnica.pl

Prosimy o dokonanie wpłaty do 25 września.

Do 22 września udział w zjeździe potwierdzili:

• Edyta Abramik
  • Edyta Abramik-Gunter
  • Kamila Adamus
  • Mateusz Baran
  • Edyta Beker
  • Anna Blach (Nowak)
  • Hanna Borkusz
  • Stanisław Burliga
  • Katarzyna Chodyła-Gromek (Kuligowska)
  • Natalia Dernicka
  • Józef Dołhy
  • Krzysztof Fasciszewski
  • Robert Fedorowicz
  • Diana Frąckiewicz
  • Danuta Gil (Dudek)
  • Piotr Gogacz
  • Beata Golczewska (Gołacka)
  • Dorota Hauke-Pietrzyk
  • Małgorzata Jaroszewska (Wyłub)
  • Mariola Karmowska (Woźniak)
  • Agnieszka Kasperska-Wiatrak
  • Bogumiła Kępa
  • Grażyna Koba (Kraińska)
  • Józef Korta
  • Alicja Kowalczyk-Rostek
  • Marian Kowalik
  • Andrzej Koźbiał
  • Patrycja Kryszak-Bandera
  • Irena Kuflińska (Ciunowicz)
  • Helena Kukla (Maruda)
  • Dariusz Kulik
  • Mirosława Kulik
  • Anna Lasak
  • Bogdan Lasak
  • Wioletta Lasak (Czuryło)
  • Monika Lewko
  • Aleksandra Łyczkowska
  • Ewa Marchel (Krekora)
  • Tadeusz Marcinek
  • Marek Marciniak
  • Janina Mazur (Wrona)
  • Maciej Merecki
  • Bartosz Miara
  • Paweł Młynarz
  • Wojciech Murdzek
  • Marek i Marzena Pająk
  • Ireneusz Pałac
  • Łukasz Pawlaczyk
  • Anna Pawlikowska
  • Przemysław Paździorek
  • Agnieszka Perska (Ulanonowska)
  • Przemysław Pest
  • Piotr Pfanhauser
  • Izabela Pokrzywa (Depta)
  • Witold Romanowski
  • Barbara Rosa
  • Agnieszka Rostek
  • Mirosław Rostek
  • Anita Roszkowicz
  • Dariusz Rozmiarek
  • Arkadiusz Rybczyński
  • Karolina Rzeczycka
  • Malwina Sachs (Majewska)
  • Magdalena Simon-Błażewicz
  • Jolanta Skarzyńska
  • Małgorzata Sobolska (Szczurek)
  • Joanna Sozańska (Serewiś)
  • Adam Spychalski
  • Barbara Stelmach
  • Halina Szczepaniak (Majewska)
  • Krzysztof Szymaszkieiwcz
  • Agnieszka Tabor-Zawadzka
  • Katarzyna Toboła
  • Patrycja Trębacz
  • Monika Urbanowicz
  • Andrzej Wachowski
  • Wojciech Wer
  • Grażyna Wicher
  • Agnieszka Wierszelis-Vassal
  • Aleksandra Wierzyk (Wierszyc)
  • Elżbieta i Mirosław Wierzyk
  • Maciej Wierzyk
  • Beata Wilczewska
  • Dorota Wiśniewska Schilder-Czernatowicz
  • Marek Wiśniewski
  • Hanna Wysocka
  • Mateusz Ziółkowski
  • Kamil Znamiec
  • Krystyna Zuwała (Smok)
  • Barbara Zwolak
  • Wiesław Zwolak
oraz nauczyciele II LO, w tym absolwenci.