jFontSize
A- A A+

Na tegoroczny Zjazd Absolwentów zaprosiliśmy za pośrednictwem strony internetowej II LO, Facebooka i indywidualnie rozesłanych drogą pocztową zaproszeń dawnych dyrektorów, nauczycieli, pracowników oraz wszystkie roczniki absolwentów, by uczynić sobotę przypadającą na 3 października 2015r. prawdziwym świętem szkoły przy ul. Równej w Świdnicy.

Organizatorzy jubileuszu 65 - lecia liceum planują, aby zaproszonych do auli gości (o godzinie 10:00) powitał pięknie brzmiący, radiowy głos Marka Smółki z Radia Zet. Udało nam się dotrzeć do słynnego wrocławskiego badacza UFO - Janusza Zagórskiego – który zaprezentuje się, dość niekonwencjonalnie, w części oficjalnej uroczystości. Napisała do nas poetka i malarka – Gaby Przasnyska – z propozycją ubarwienia spotkania recytacją jej wierszy i prezentacją dorobku artystycznego. Konferansjerami będą absolwenci sprzed kilku lat: Kacper Danisiewicz, Piotr Ciołek i Karolina Dziakowicz. A w programie będzie co zapowiadać, gdyż pojawią się na scenie w auli : tancerze tańca towarzyskiego, akrobaci, młodzież recytująca, śpiewająca oraz prezentująca się w scence kabaretowo – teatralnej, gdyż absolwenci „Dwójki” znani są od zawsze z rozmaitych talentów. Prawdopodobnie wystąpi też zespół złożony z nauczycielek i nauczycieli II LO, bowiem okazjonalne występy SHOW GIRLS mają już swoją tradycję i cieszą się sympatią widzów. Przewidujemy krótkie wypowiedzi absolwentów.

Z radością informujemy, że udział w zjeździe potwierdzili już dyrektorzy: Zenon Michalczyk i Bogusław Wojskowicz, a więc wrażeń i okazji do wspomnień będzie wiele. Absolwenci – kapłani odprawią uroczyste nabożeństwo w kościele Św.Krzyża (08:30), zaś inni absolwenci , piastujący różne ważne funkcje i urzędy, wygłoszą okolicznościowe przemówienia. Nie zabraknie przedstawicieli placówek oświatowych z całego powiatu świdnickiego, gdyż nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy będą z nami tego dnia.

Szkoła otwiera swe podwoje i będzie można zwiedzać sale, zakątki szkoły, spotykać się z nauczycielami i wychowawcami oraz skorzystać z gościnnych i klimatycznych kawiarenek zaimprowizowanych w kilku miejscach. Obecni uczniowie będą serdecznie podejmować swych starszych kolegów. W Sekretariacie Zjazdu znajdą się materiały promujące nasze liceum, a w bibliotece, jak zwykle, będą wyłożone do wglądu ciekawe materiały i kroniki, w których zapisała się przeszłość wielu pokoleń.

Mamy zamiar w czasie spotkania zjazdowego rozprowadzać tzw.cegiełki, które mają na celu wspieranie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II LO w Świdnicy. Organizacja zaś przeznaczy datki na cele statutowe, min. na fundowanie pomocy materialnej i stypendiów naszym uczniom, toteż prosimy o życzliwe zrozumienie w tym względzie i hojność.

Zapraszamy również do świdnickiego hotelu „Esperanto” na Popołudniowe Party Absolwentów (16:00), które będzie kontynuacją obchodów jubileuszu w atmosferze wspólnej zabawy.

Informacje:www.lo2.swidnica.pl

Prosimy o dokonanie wpłaty do 25 września.

Do 22 września udział w zjeździe potwierdzili:

 • Edyta Abramik
 • Edyta Abramik-Gunter
 • Kamila Adamus
 • Mateusz Baran
 • Edyta Beker
 • Anna Blach (Nowak)
 • Hanna Borkusz
 • Stanisław Burliga
 • Katarzyna Chodyła-Gromek (Kuligowska)
 • Natalia Dernicka
 • Józef Dołhy
 • Krzysztof Fasciszewski
 • Robert Fedorowicz
 • Diana Frąckiewicz
 • Danuta Gil (Dudek)
 • Piotr Gogacz
 • Beata Golczewska (Gołacka)
 • Dorota Hauke-Pietrzyk
 • Małgorzata Jaroszewska (Wyłub)
 • Mariola Karmowska (Woźniak)
 • Agnieszka Kasperska-Wiatrak
 • Bogumiła Kępa
 • Grażyna Koba (Kraińska)
 • Józef Korta
 • Alicja Kowalczyk-Rostek
 • Marian Kowalik
 • Andrzej Koźbiał
 • Patrycja Kryszak-Bandera
 • Irena Kuflińska (Ciunowicz)
 • Helena Kukla (Maruda)
 • Dariusz Kulik
 • Mirosława Kulik
 • Anna Lasak
 • Bogdan Lasak
 • Wioletta Lasak (Czuryło)
 • Monika Lewko
 • Aleksandra Łyczkowska
 • Ewa Marchel (Krekora)
 • Tadeusz Marcinek
 • Marek Marciniak
 • Janina Mazur (Wrona)
 • Maciej Merecki
 • Bartosz Miara
 • Paweł Młynarz
 • Wojciech Murdzek
 • Marek i Marzena Pająk
 • Ireneusz Pałac
 • Łukasz Pawlaczyk
 • Anna Pawlikowska
 • Przemysław Paździorek
 • Agnieszka Perska (Ulanonowska)
 • Przemysław Pest
 • Piotr Pfanhauser
 • Izabela Pokrzywa (Depta)
 • Witold Romanowski
 • Barbara Rosa
 • Agnieszka Rostek
 • Mirosław Rostek
 • Anita Roszkowicz
 • Dariusz Rozmiarek
 • Arkadiusz Rybczyński
 • Karolina Rzeczycka
 • Malwina Sachs (Majewska)
 • Magdalena Simon-Błażewicz
 • Jolanta Skarzyńska
 • Małgorzata Sobolska (Szczurek)
 • Joanna Sozańska (Serewiś)
 • Adam Spychalski
 • Barbara Stelmach
 • Halina Szczepaniak (Majewska)
 • Krzysztof Szymaszkieiwcz
 • Agnieszka Tabor-Zawadzka
 • Katarzyna Toboła
 • Patrycja Trębacz
 • Monika Urbanowicz
 • Andrzej Wachowski
 • Wojciech Wer
 • Grażyna Wicher
 • Agnieszka Wierszelis-Vassal
 • Aleksandra Wierzyk (Wierszyc)
 • Elżbieta i Mirosław Wierzyk
 • Maciej Wierzyk
 • Beata Wilczewska
 • Dorota Wiśniewska Schilder-Czernatowicz
 • Marek Wiśniewski
 • Hanna Wysocka
 • Mateusz Ziółkowski
 • Kamil Znamiec
 • Krystyna Zuwała (Smok)
 • Barbara Zwolak
 • Wiesław Zwolak
oraz nauczyciele II LO, w tym absolwenci.